Onthulling eerste gerecyclede bankje in het buitengebied

Op dinsdag 20 januari hebben wethouder Sharona van Ham en wethouder Thomas Melisse het eerste bankje onthuld wat is gemaakt van gerecyclede, kunststof tuinmeubelen. De oude tuinmeubelen zijn ingezameld onder inwoners. Het gerecyclede bankje staat bij de Blankershove vijver in Oud Gastel en is de eerste van 21 gerecyclede bankjes die de gemeente Halderberge de komende periode plaatst in het buitengebied.
Wethouder Sharona van Ham: “We zijn trots op deze duurzame bankjes die we in samenwerking met onze inwoners hebben gerealiseerd. Duurzaamheid staat hoog op onze agenda en dit project is daar een prachtig voorbeeld van. Door oude kunststof tuinmeubelen te hergebruiken, besparen we grondstoffen en CO₂. Dat doen we niet alleen als gemeente, maar samen met onze inwoners en lokale partners. Zo geven we materialen een tweede leven en werken we samen aan een duurzame toekomst. Dit is precies de richting die we als gemeente op willen.”
Wethouder Thomas Melisse: “Wat dit project bijzonder maakt, is dat het samen met inwoners tot stand is gekomen. Inwoners bepaalden de locaties en leverden hun oude kunststofmeubelen in. Samen met onze partners Bouwmeester Metaal en PlaST(i)EK hebben we van dit materiaal nieuwe, duurzame bankjes gemaakt en op locaties gezet waar ze het meest aangevraagd waren. De bankjes geven wandelaars, fietsers of voorbijgangers een fijne plek om te genieten van de omgeving.”
Van oude tuinmeubelen naar nieuwe bankjes
De gemeente wil zoveel mogelijk circulair en duurzaam werken. Daarom werden oude kunststof tuinmeubelen ingezameld en een tweede leven gegeven. Afgelopen zomer deed de gemeente een oproep aan inwoners om hun oude tuinstoelen en -banken in te leveren. De lokale partners Bouwmeester Metaal en PlaST(i)EK hebben van dit materiaal de nieuwe bankjes gemaakt. Zo veranderen oude meubels in stevige en duurzame zitplekken in het buitengebied.
Duurzaam resultaat
Dankzij de inzameling van oude tuinmeubelen levert dit project een mooi en duurzaam resultaat op. In totaal zijn er 252 tuinmeubelen gebruikt om 21 bankjes van te maken:
- Per bankje krijgen 12 oude tuinmeubelen een nieuw leven
- Per bankje wordt 110 kilo CO₂ bespaard
- In totaal is dit een besparing van 2.318 kilo CO₂.